z życia klas
4, 5a i 5b w Górach Świetokrzyskich
Dodano: 2013-10-10
Wycieczka klas 4, 5a i 5b w Góry Świętokrzyskich
16 września o poranku ruszyliśmy z hasłem „ahoj, przygodo!” do JuraParku w Bałtowie. Tam, oprócz dinozaurów, poznaliśmy piękną suczkę, która oprowadzała nas po parku. Największą niespodzianką było oceanarium, gdzie najedliśmy się strachu obserwując jak prehistoryczny rekin próbuje zbić zabezpieczającą szybę i nas pożreć.
Kolejny dzień spędziliśmy w Nowej Słupi, gdzie w centrum kulturowo – archeologicznym uczyliśmy się strzelać z łuku, robić biżuterię lub ucierać ziarno na mąkę.
Następnie przyszedł czas na wizytę w parku linowym, gdzie pomimo nie najlepszej pogody dzieciaki wspinały się i pokonywały kolejne przeszkody. Uratowała nas gorąca herbata i „pajacyki” w przerwach.
W czwartek zdobyliśmy Łysą Górę i zwiedziliśmy klasztor, który znajduje się na jej szczycie. Na popołudnie planowane było wejście na Łysicę, ale warunki pogodowe skutecznie nas odstraszyły i pokierowały do muzeum minerałów w Świętej Katarzynie. Ta decyzja okazała się doskonałym wyborem.
W drodze powrotnej weszliśmy do niesamowitej, dziewięciostopniowej Jaskini Raj i odwiedziliśmy dęba Bartka i jego syna Juniora. Potem już głównie skupialiśmy się na oglądaniu filmów w autobusie.
Wszystkim nieświadomym powyższych atrakcji polecamy wycieczkę Góry Świętokrzyskie!
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.