z życia klas
Klasy 6 w Wildze
Dodano: 2013-10-14
W dniach 16-20 września dwie klasy 6 były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym  w Wildze.

Uczniowie mieli zajęcia w stajni. Poznali rasy koni, umaszczenia, dowiedzieli się o żywieniu i opiece nad koniem, poznali sprzęt jeździecki. Odbyły się przejażdżki konne i przejażdżka bryczką, zabawy na ujeżdżalni.
Kolejnego dnia uczniowie mieli podchody z zadaniami terenowymi: nauczyli się posługiwać mapą i rozpoznawać znaki topograficzne, maszerowali z kompasem, wyznaczali kierunki świata, azymut, komunikowali przez walkie-talkie i szyfrowali wiadomości.
Budowali tipi i totemy,  szukali i wypłukiwali złoto, robili amulety i łapacze snów oraz ozdoby z koralików, zdobywali klucze do skarbu i robili wykopaliska archeologiczne, wykrywali metal i szukali skarbu. Uczyli się rozpalać ogień i budować szałasy.
Odbywały się również gry sportowe i terenowe: olimpiada sportowa i zawody strzeleckie (strzelanie do tarcz): pistolety na kulki i łuki (klasyczny i bloczkowy), grali we flagi, w siatkówkę, tenis stołowy.
Uczniowie bawili się w piratów i robili:  papierowe stateczki – orgiami oraz tatuaże, budowali tratwy, rozegrali  konkurencje pirackie.
Odbyła się lekcja z pierwszej pomocy przedmedycznej: wzywanie pomocy, pozycja bezpieczna, reanimacja, bandażowanie.
Dwa wieczory poświęcone były na dyskotekę i ognisko z kiełbaskami.
Ostatniego dnia poszliśmy na pieszą wycieczkę do leśnego mini ZOO w Cyganówce.
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.