z życia klas
Wycieczka klas trzecich
Dodano: 2013-10-11
18 września klasy trzecie wyjechały na trzydniową wycieczkę do Gniezna, Biskupina i Kruszwicy. Najpierw byliśmy w Gnieźnie i zobaczyliśmy tam niesamowite drzwi gnieźnieńskie, na których przedstawiona była historia życia św. Wojciecha, stary dzwon i pomnik króla Bolesława Chrobrego. Zwiedzaliśmy katedrę, byliśmy też w Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Następnego dnia byliśmy w Biskupinie i braliśmy udział w festynie archeologicznym. Dowiadywaliśmy się, na czym polega praca różnych rzemieślników, rozwiązywaliśmy zadania, oglądaliśmy pokazy walk rycerzy. Wieczorem na dyskotece każda grupa prezentowała to, czego się dowiedzieliśmy.
Ostatniego dnia pojechaliśmy do Kruszwicy i zobaczyliśmy tam Mysią Wieżę, a potem na nią wchodziliśmy. Dowiedzieliśmy się, że ma 32 metry wysokości i poznaliśmy legendę o tym, jak myszy zjadły króla Popiela. Potem uczestniczyliśmy w rejsie po jeziorze Gopło.
Misia Duda i Maja  Horoszczak
Zdrowy Tydzień


Dzień Kultur 1-3


Zawody Narciarskie 2019


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.