Z życia szkoły
100 rocznica Niepodległości
Dodano: 2018-11-20
Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości 9.11 klasy 1-3
9 listopada uczniowie z klas 1-3 wspólnie z całą społecznością szkolną świętowali uroczyste  obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Z tej okazji o godzinie 11:11 odśpiewali wraz z pozostałymi uczniami hymn Polski, wzięli też udział w tworzeniu „żywej flagi” narodowej. Po części wspólnej uroczystości, uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez reprezentantki zespołu tańca historycznego  Horea  Antiqua , gdzie mieli okazję poznać z bliska staropolski strój – kontusz, oraz zatańczyć wspólnie z Paniami poloneza, odtwarzając wiele jego figur. Na spotkaniu z przedstawicielem  Grupy Rekonstrukcji Historycznej 44 Pułku Piechoty Strzelców Legii Amerykańskiej  uczniowie mieli szansę zapoznać się z umundurowaniem i bronią, jaką posługiwano się w walkach o niepodległość naszego kraju. Po warsztatach odbyła się  bardzo interesująca prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Ewę Hryszkiewicz  wraz z  emocjonującym quizem dla naszych podopiecznych, oraz  wspólne słuchanie opowiadań „ historii z historii” snute przez Pana Witka. Uroczyste obchody osłodziła dzieciom Dyrekcja szkoły lizakami w barwach narodowych . Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak uroczyście obchodzonego Święta Niepodległości serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.