Co dobrego w szkole?
Dodano: 2013-11-04
29 października samorząd szkolny, reprezentowany przez dwuosobową delegację: Zuzię Winiarską i Łukasza Kremky,  oraz nauczycielkę panią Monikę Drezner, miał przyjemność wziąć udział w konferencji pt. „Co dobrego w szkole?”
, która odbyła się w Społecznym Gimnazjum nr 5 przy ulicy Astronautów. W konferencji wzięły udział również inne szkoły. Celem spotkania była dyskusja nad tym, jak powinna funkcjonować szkoła.
Na początku uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak działają inne szkoły, co zdaniem uczniów jest w nich dobrego, a co złego, co działa dobrze, a co źle. Potem, na podstawie tej dyskusji, w grupach, wszyscy zastanowili się jak powinna wyglądać szkoła idealna i opracowali jej model. Na zakończenie grupy skonfrontowały ze sobą stworzone modele i wspólnie zastanowiły się jakie z panujących w szkole idealnej zasad można wprowadzić do rzeczywistości w naszych szkołach, jak to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe...
Jako uczestnik konferencji, mogę z całą pewnością powiedzieć, że warto było wziąć w niej udział. Ze spotkania wyszedłem bogatszy w wiedzę i doświadczenia, które przydadzą się w dalszej pracy w samorządzie szklonym.
Łukasz Kremky