Debatancka drużyna Bachmackiej - mistrzyniami Warszawy
Dodano: 2022-06-20
Z ogromną radością informuję , że wczoraj, 18. czerwca 2022 r. debatancka drużyna „Bachmackiej” w składzie: Matylda Fink – Finowicka, Ewa Sidorowicz, Maria Włodawiec, Oliwia Wojciechowska i Nina Zienkiewicz została mistrzyniami Warszawy w Debatach Oksfordzkich.
Tym samym „Bachmacka” po raz drugi została laureatami pierwszego miejsca Warszawskiej Ligi Debatanckiej.

W debacie finałowej uczestniczyły (w kolejności wygłaszania mów): Ewa Sidorowicz, Nina Zienkiewicz, Marysia Włodawiec, Oliwia Wojciechowska.
Temat debaty brzmiał: „Warszawa powinna zostać oddzielona jako osobne województwo od województwa mazowieckiego.”
Debatantki wylosowały stronę opozycji, a ich adwersarzami były uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej „Świętojerska”.

DZIEWCZYNY, SERDECZNIE WAM GRATULUJĘ !!!

Dziękuję Wam za ogrom pracy, którą włożyłyście w przygotowania w trakcie trwania całorocznego turnieju. Tylko Wy i ja wiecie, jak były one intensywne w ostatniej jego fazie i ile i z czego musiałyśmy zrezygnować.

Dziękuję rodzicom uczennic za wielkie poświęcenie przed finałem!

Dziękuję także koleżankom i kolegom, którzy przed ścisłym finałem zwolnili ze swych lekcji debatantki, żebyśmy mogły się do niego przygotowywać.

TO BYŁA PIĘKNA PRZYGODA!

Dorota Korbel
Trenerka debatanckiej drużyny „Bachmackiej”