Debatancki sukces
Dodano: 2022-04-28
Z radością informuję, że debatancka drużyna "Bachmackiej" w składzie: Marysia Włodawiec oraz Matylda Fink - Finowicka z klasy 8a, Oliwia Wojciechowska oraz Nina Zienkiewicz z klasy 7b oraz Ewa Sidorowicz z klasy 7a, weszła do ćwierćfinałów Warszawskiej Ligi Debatanckiej.

W dniu 27 kwietnia, w ramach dogrywki w fazie grupowej dziewczyny odbyły aż dwie debaty i w bardzo eleganckim stylu zakwalifikowały się do ćwierćfinałów.
Na uwagę zasługuje świetny debiut Ewy Sidorowicz w drugiej z debat. Ewa posiłkując się w dużym stopniu mową napisaną przez Marysię Włodawiec była wielkim wsparciem dla naszej drużyny w drugiej - bardzo ważnej dla nas debacie.

Podziękować chcę debatntkom. za ich wielką pracę wykonaną dotychczas. Jestem pełna podziwu dla mobilizacji całej drużyny w trakcie przygotowań do tej dogrywki. W czasie dwóch i pół tygodnia, przedzielonego przerwą świąteczną zrobiłyśmy research, a Marysia i Nina napisały po 4! dobre mowy.

Tematy debat także nie były łatwe:
Temat pierwszej debaty: "Szkoły powinny omawiać dzieła kultury zawierające w sobie obraźliwe elementy wraz z obowiązkowym omówieniem kontekstu historycznego i kulturowego, zamiast kompletnego usunięcia ich z kanonu lektur."
Temat debaty drugiej: "Wzrost popularności książek o samopomocy przyniósł więcej szkód niż korzyści."

Trzymajmy kciuki podczas ćwierćfinałów w czerwcu!

Dorota Korbel
trenerka "Bachmackiej" drużyny