Dzień sportu
Dodano: 2014-06-01
W dniu 21 maja  UKS Bachmacka zorganizował  dla uczniów klas 1-3 Dzień sportu pod hasłem czwórboju lekkoatletycznego.  Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci.
Młodzi zawodnicy rywalizowali ze sobą w biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i w biegu na jedno okrążenie boiska. Zawody były przeprowadzone wyłącznie w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na klasy oraz na dziewczęta i chłopców. Konkurencje biegowe były rozgrywane w seriach na czas i na tej podstawie zostały ustalone miejsca poszczególnych zawodników. W konkurencjach technicznych zawodnicy mieli prawo do trzech prób, a klasyfikacja końcowa była ustalona na podstawie uzyskanych rezultatów pośrednich.  Zawodnik mógł wziąć udział w jednej konkurencji i dodatkowo w biegu na jedno okrążenie.
Ładna pogoda i  zaangażowanie  sprawiły, że  wyniki były świetne. W dobrych humorach i z medalami zawodnicy wrócili do szkoły.