Dzień „STOP! przemocy”
Dodano: 2019-01-21
5 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień „STOP! przemocy” zrealizowany  i przeprowadzony przez klasę 6 przy współpracy z Panią Kasią Demiańczuk – pedagogiem szkolnym.
Uczniowie klasy 6 przygotowali kilka stacji przez , które przeszły (wykonując zadania) wszystkie klasy z naszej szkoły. Na poszczególnych stacjach uczniowie:
•    wysłuchali prezentacji dotyczącej tego czym jest przemoc i co można robić kiedy jesteśmy świadkami działań przemocowych lub dotykają one nas samych,
•    oglądali nagrane filmiki ze scenami obrazującymi trudne sytuacje w szkole i możliwymi ich rozwiązaniami,
•    rysowali i pisali hasła dotyczące przeciwdziałania przemocy,
•    brali udział we wspólnym budowaniu pozytywnych zakończeń opisywanych sytuacji,
•    podpisywali nasz wspólny manifest przeciwko przemocy,
Uczniowie klasy 6 otrzymali wiele pozytywnych informacji zwrotnych zarówno dotyczących treści i merytoryki wydarzenia jak i sprawnej organizacji przedsięwzięcia.

Dzień Kultur 1-3