ECO FAIR PLAY
Dodano: 2015-11-05
W dniach 26 – 30 października 2015 r. w klasach 1-6 został przeprowadzony projekt EKO FAIR PLAY

Celem projektu było:pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii jak i ochrony środowiska., uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego i uwrażliwienie na problemy ochrony środowiska, wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko, przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego działania na rzecz ochrony środowiska, kształtowanie  postaw sprzyjających trosce o środowisko w domu, w  klasie, szkole, kształtowanie nawyków ekologicznego życia we własnym domu, przekonanie, że o środowisko należy tak dbać, aby zachować je dla przyszłych pokoleń.
W ramach Eko fair play uczniowie klas 1-3
1.    Poznali podstawowe pojęcia związane z ekologią
2.    Rozwiązywali „zielone zadania” oraz zagadki ekologiczne
3.    Robili piktogramy – oszczędzanie światła i wody
4.    Uczestniczyli w grach i zabawachsportowo – ekologicznych
5.    Klasy 1-2 uczestniczyły w spektaklu „Eko pingwiny”
Uczniowie klasy  4-6
1.    Poznali podstawowe pojęcia związane z ekologią
2.    Wykonali zadania o tematyce eko  na matematyce
3.    W klasie 6 odbyła się debata na temat:  „ Czy bycie ekologicznym/życie ekologiczne opłaca się?”
4.    Odbyły się rozgrywki w grę wydaną przez m. st Warszawa „Eko skrzaty”
5.    Klasy 4 wykonały w zespołach „ Ekostworki”.