Fair Play
Dodano: 2012-02-23
„GRAMY I KIBICUJEMY FAIR”
Nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła bez przemocy „w projekcie pt. „Gramy i kibicujemy fair”.
We współzawodnictwie klasowym biorą udział klasy IV – VI szkoły podstawowej,
Termin trwania projektu: od  20.02.2012 do 20.04.2012r.
Głównym celem tej akcji jest uzmysłowienie młodym ludziom, że fair play to nie tylko zasady obowiązujące w sporcie, ale również w naszym codziennym życiu: w szkole, w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół. A także: przeciwdziałanie przemocy i agresji, budowanie pozytywnych emocji związanych z kibicowaniem i dopingowaniem innych, poszanowaniu i tolerancji wobec innych, rywalizacji bez przemocy,  godnym przyjmowaniu porażek.
Podczas trwania dwumiesięcznych zmagań uczniowie będą:

• rozwiązywać Quiz wiedzy o Euro oraz Quiz wiedzy o bezpiecznym kibicowaniu,
  • pokonywać tory sprawnościowe,
  • pogłębiać swoją wiedzę na temat zasad fair play,
  • rozgrywać mecze sportowe promujące ideę fair play,
  • odbędzie się konkurs na plakat, opowiadanie lub inną formę artystyczną promującą ideę fair play,
  • wezmą udział w imprezie sportowej poza szkolnej,
  • rozegrają turniej piłki ręcznej,
  • odbędzie się debata na temat:

Czy zasady fair play są potrzebne w sporcie i w życiu?”
z udziałem gościa specjalnego, laureata ubiegłorocznej nagrody Fair Play sportowca i trenera lekkiej atletyki pana Edwarda Bugały

a na koniec akcji wybiorą damę i dżentelmena fair play.

Za 2 miesiące, czyli 20.04.2012r podsumujemy zmagania uczniów i najlepszej klasie wręczymy Puchar Fair Play, a także nagrodzimy najlepszych uczniów biorących udział w wyżej wymienionych konkursach.
Aby dobrze rozpocząć naszą akcję, wręczyliśmy uczniom znaczki z logo współzawodnictwa klasowego. Wszystkim życzymy sukcesów. Rodziców prosimy o wsparcie swoich Pociech w sportowych zmaganiach.