Gry z zabawy podwórkowe
Dodano: 2014-10-27
„Gry i zabawy podwórkowe”  na Polach Mokotowskich.

Maluchy z klas 1-3 miały okazję poznać  gry i zabawy, w które bawili się ich rówieśnicy kilkadziesiąt lat temu, do których niewiele było potrzebne. Wystarczył kamyk, kreda, kapsel, kawałek chodnika … i zabawa  gotowa.
Dziś, w epoce  elektronicznych gadżetów, wiele gier podwórkowych zostało zapomnianych. A my przypomnieliśmy dzieciom: „Chusteczkę haftowaną”, „Chodzi lisek koło drogi”, „Ojca Wirgiliusza”,  „ Głupiego Jasia”, „Kapsle”, „Gąski, gąski do domu”,  „Głuchy telefon”, „Kolory”,  „Pomidor”, „Starego niedźwiedzia”, „ Chłopka”,  „Raz, dwa, trzy, Baba  Jaga patrzy” i kilka innych.

Świetnie się bawiliśmy, nawet chłód i mżawka nam nie przeszkadzały.