III wyjazd muzyczny.
Dodano: 2018-11-08
Był to trzeci z rzędu wyjazd muzyczny naszej szkoły. Tradycyjnie odbył się na początku roku szkolnego...
Uczestnikami byli uczniowie parający się muzykowaniem  z klas 6 i 7, oraz Bartek z III gimnazjum i Toby nasz absolwent. Prowadzący : Witek Vargas, Jan Sajdak i Antek Kurek. Atmosfera jak zwykle była wspaniała i niezwykle twórcza. Tematem wyjazdu był blues a Antek nauczył dzieci ABC harmonijki bluesowej z nadzieją że ten instrument zagości na dobre w szkolnym zespole. Był czas wolny, czas na naukę, solidny spacer nad Bug oraz wyprawa do sklepu a przede wszystkim dużo zajęć muzycznych. Przygotowaliśmy trzy utworu bluesowe na orkiestrę, dwa na harmonię a Bartek skomponował 3 utwory elektroniczne. Koniec wyjazdu zwieńczył koncert dla rodziców. Ideą wyjazdów i zespołu szkolnego jest wzmacniania przyjaźni między muzykami, nauka współpracy w przyjaznych warunkach i pokazanie dobrej strony nauki gry, która na lekcjach indywidualnych nie zawsze jest odczuwalna.
W.

Trzecia odsłona wyjazdu muzycznego przebiegała pod hasłem: blues, choć nikomu nie było smutno! Było za to pracowicie. Wiele czasu poświęciliśmy na granie zespołowe i opracowywanie aranżacji, a w składach kameralnych ćwiczyliśmy do mistrzostwa solówki poszczególnych instrumentów. A było ich trochę! Gitary, ksylofony, perkusja, bębny, pianina, harmonijki, gardła, melodiony, trąbki - a nawet łyżka, która posłużyła Bartkowi do zaprezentowania efektownej techniki slide na gitarze elektrycznej.

Nie samą muzyką człowiek żyje! Okolice zachęcały do spacerów (sklep 30 minut), więc wybraliśmy się nad rzekę Bug. Nakręciliśmy tam kilka filmowych ujęć, przypominających o zwycięskiej "Tajemnicy wody" z ostatniego BIFFu. Zbieraliśmy grzyby i... śmieci (te drugie zbiory znacznie większe!. Ale relaks był potrzebny po to tylko, by z podwójną mocą wrócić do grania.

Wieczorami relaksowaliśmy się przy filmach animowanych, a noc przed występem podglądaliśmy prezencję sceniczną samego B.B. Kinga na jego koncercie w Afryce. I to był chyba klucz, bo sam koncert przerósł moje oczekiwania - był wielokrotnie lepszy, niż to, co zagraliśmy na próbach! Orkiestra bachmacka w odnowionym składzie zawojuje jeszcze niejedną scenę!

Dzień Kultur 1-3

Zawody Narciarskie 2019