Dodano: 2013-12-22
W poniedziałek 16 grudnia 2013 roku w Sali im. Lutosławskiego odbyły się doroczne Jasełka Bachmackiej.
Brały w nich udział wszystkie klasy szkoły podstawowej. O godzinie 17.00 odbyły się występy klas 1-3, a dwie godziny później klas 4-6. Gimnazjum niestety nie brało udziału w przedstawieniu, ale kilkoro gimnazjalistów i absolwentów obserwowało występy z widowni. Prezentacje uczniów klas 4-6 były bardzo profesjonalne. Bardzo żałuję, że nie miałam  możliwości obejrzenia pokazów uczniów z klas 1-3.
Pan dyrektor rozpoczął koncert witając wszystkich gości. Po powitaniu rozpoczęły się występy.
Program Jasełek był bardzo urozmaicony. Uczniowie śpiewali piosenki i kolędy, grali na instrumentach i tańczyli. Były też 3 krótkie scenki odegrane przez klasy 4 i 5b oraz przez uczniów zespołu English Drama. Bardzo podobało mi się, że w występie klasy 4 wziął udział pan dyrektor, a razem z klasą 5b występowała pani Renata Karolczuk (wychowawczyni tej klasy).
Jak zwykle zachwycili nas bębniarze. Z koncertu na koncert są coraz bardziej profesjonalni i naprawdę super grają.
W trakcie Jasełek obejrzeliśmy również dwa filmy „Dziewczynkę z zapałkami” w wykonaniu klasy 6m oraz reportaż dotyczący Świąt Bożego Narodzenia nakręcony przez klasę 5a.
Uroczystość zakończyła się rozdaniem nagród w świetlicowym konkursie na najładniejszą, samodzielnie zrobioną bombkę, zorganizowany przez panią Agnieszkę Gryz.
Po zakończeniu części oficjalnej pan Dyrektor życzył wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Ja również dołączam się do tych życzeń.
Do zobaczenia za rok na Jasełkach!

Ola Szczepanik 6e