KLasy 2 w Akademii Piekarza
Dodano: 2018-10-04
Wycieczka klas drugich do Akademii Piekarza „Grzybki”
„To była bardzo pachnąca wycieczka. „
„Na tej wycieczce było też gorąco, jak na Saharze.”....
Wycieczka klas drugich do Akademii Piekarza „Grzybki”
„To była bardzo pachnąca wycieczka. „
„Na tej wycieczce było też gorąco, jak na Saharze.”
„ Oglądaliśmy krótki, ale bardzo fajny film, w którym chodząca grzanka opowiadała nam o tym, jak się tworzy chleb, o zbożu i o ziarnach.”
„Na tej wycieczce było bardzo fajne zwiedzanie piekarni. Nie miałam pojęcia, że istnieje tyle rodzajów chleba.”
„Fajne było to, że sami mogliśmy robić chleb, bułeczki i pierniczki.”
„Widzieliśmy niesamowite maszyny, na przykład taką do wyrabiania ciasta.”
„Na tej wycieczce było bardzo dobre ciasto i super foremki do ciasteczek. Fajne było to, że sami sobie wybieraliśmy własny wzór na ciastka.”
„Najbardziej podobały mi się rolki, które dzieliły ciasto i ono było takie długie i równe. I jeszcze podobała mi się zjeżdżalnia dla chlebków.”
„Fajne było robienie kajzerek taką specjalną maszyną. Kajzerki wystrzeliwały z tej maszyny.”
„Strasznie podobało mi się, jak panowie piekarze z kuleczek ciasta robili takie wałeczki i jak szybko robili takie precelki.”
„Bardzo ekscytujące było to, jak patrzyliśmy na taki wielki garnek – dzieżę  i ciapę wylewającą się z niego. Były tam też gigantyczne miksery.”
„Pan opowiadał nam o pilnowaniu zakwasu. Zdziwiłam się,  że zakwas rośnie, oddycha, je i przemieszcza się. Robi wszystko tak, jakby żył, zupełnie jak zwierzątko.”

Dzień Kultur 1-3

Zawody Narciarskie 2019