Klasy 2 w Toruniu
Dodano: 2018-10-03
25 i 26 września obie klasy 2 pojechały na wycieczkę do Torunia...
... z nocowaniem na Zamku w miejscowości Golub Dobrzyn. Czy wycieczka była udana najlepiej niech ocenią same dzieci:
„Wycieczka była ciekawa, ponieważ zwiedzaliśmy Dom Kopernika, kupowaliśmy pamiątki i chodziliśmy po Toruniu”.
„Wycieczka bardzo mi się podobała, bo były różne ciekawe wycieczki do różnych miejsc. Poznaliśmy jak to Kopernik żył i badał gwiazdy i poznaliśmy jakie kary dawali kiedyś Krzyżacy”.
„Podobało mi się, że piekliśmy pierniczki, kupowaliśmy pamiątki i spaliśmy na zamku”.
„Najbardziej podobało mi się planetarium, można było dowiedzieć się dużo o planetach, a chwilami ich dosięgnąć”.
„Wycieczka mi się podobała, najfajniejsze było zwiedzanie w nocy z lampionami tego muzeum w zamku i opowieści o torturach Krzyżaków”.
„Mnie się w Toruniu najbardziej podobały żaby spełniające życzenia”.
„Wycieczka była interesująca na zamku było troszkę strasznie, a troszkę fajnie, a najbardziej podobało mi się zwiedzanie zamku w nocy”.
„Nocowaliśmy w Golubiu i było bardzo fajnie, bardzo mi się podobało, jak kupowaliśmy pamiątki, zwiedzaliśmy w nocy zamek, zwiedzaliśmy Dom Kopernika i to wszystko było tak fajnie zorganizowane”.
„Mnie się podobał najbardziej w Toruniu piesek Fafik z komiksu o takim panu, który miał tego pieska, a dlaczego przy piesku był parasol to nie wiem”.
„Najbardziej podobało mi się jak na zamku strzelaliśmy z łuku i rzucaliśmy toporami”

Uczniowie z klasy 2p
Zawody Narciarskie 2019