Z życia szkoły
Kolejne wieści z Ligi Debatanckiej
Dodano: 2014-01-15
W dniu 4 grudnia 2013 w Gimnazjum Nr 93 im. Izabeli Czartoryskiej odbyła się debata na temat "Radio nie ma prawa bytu w przyszłości". Naszą szkołę reprezentowali:

Jan Zglinicki,
Łukasz Kremky,
Natalia Matuszewska,
Zosia Hadryś,
pani Dorota Korbel i piszący to sprawozdanie Maciej Zambrowski. Nasz zespół wylosował tezę co oznaczało, że będziemy musieli obronić tezę mówiącą o zniknięciu radia w przyszłości. Po godzinie intensywnego myślenia i dyskusji weszliśmy do sali z zamiarem wygrania debaty. Argumenty sypały się ze wszystkich stron, każdy uczestnik miał uwagę do argumenty przeciwnika. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami na zmianę oraz podnosząc rękę przy uwadze, czy pytaniu. Po wypowiedzeniu ostatniego słowa przez ostatniego mówce oponentów zakończyliśmy debatę. Okazało się jednak że to nie koniec stresu, gdyż jury miało duże problemy z podjęciem decyzji, który zespół wygrał. Po ponad 30 minutach obradowania został ogłoszony remis. Podczas powrotu z debaty dowiedzieliśmy się, że to pani Dorota spowodowała tak długie oczekiwanie na wynik, okazało się bowiem, że jury zdecydowało, że to nasza drużyna przegrała tę debatę, jednakże pani Dorota wsłuchując się uważnie w argumenty naszych oponentów zauważyła, że są w niej luki i zaprotestowała. Jury zaczęło jeszcze raz rozważać za i przeciw. Stąd ten remis.

Maciej Zambrowski
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.