KSIĘGA CZARÓW KLASY 3P
Dodano: 2013-10-07
Chcąc promować wartościową, współczesną literaturę wśród dzieci i młodzieży Fundacja Dzieci Czytają, założona przy kluboksięgarni dziecięcej Badet zorganizowała kampanie społeczną “Czytanie nieobowiązkowe. Uzupełniamy kanon lektur szkolnych”.

W ramach akcji zorganizowany został ogólnopolski konkurs na najpopularniejsze książki oraz konkurs dla szkół w którym nagrodą jest zaproszenie na bezpłatne warsztaty literacko-plastyczne.

By wziąć udział we wspomnianych warsztatach dla szkół należało wykonać jedno z podanych przez organizatorów zadań np. stworzenie mapy wymyślonego przez dzieci miasta, czy przeprowadzenie reportażu z wymyślonej podróży. Każde zadanie inspirowane było konkretną lekturą.

Nasi uczniowie z klasy 3p postanowili wziąć udział w konkursie i stworzyć zestaw magicznych zaklęć ułatwiających przetrwanie szkolnych lat. (Czy domyślacie się jaka książka była inspiracją tego zadania?). Zaklęcia zebrali w zrobioną przez siebie magiczną księgę i czary zadziałały...

Księga czarów klasy 3p została uznana przez jury konkursu za niezwykle piękną i oryginalną, a jej twórcy zostali zaproszeni do siedziby fundacji na warsztaty literacko – plastyczne, które odbędą się 21 października.

Gratulujemy klasie 3p i czekamy na sprawozdanie z warsztatów.

Więcej informacji o akcji “Czytanie nieobowiązkowe. Uzupełniamy kanon lektur szkolnych”, oraz zdjęcia nagrodzonych prac w tym księgi czarów można zobaczyć na stronie fundacji;