Lekcje muzealne
Dodano: 2012-10-25
W październiku klasy piąte uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Narodowym w ramach odbywających się w naszej szkole cyklicznych wyjść na lekcje i warsztaty muzealne.
Tematem lekcji był: „ Świat mitów”, opowieść o bogach i kulturze starożytnej Grecji i Rzymu. W czasie zajęć rozpoznawaliśmy tematy mitologiczne w malarstwie renesansu i baroku.
Także w październiku klasa szósta odwiedziła Muzeum Narodowe. Temat dotyczył królów Polski. Poznaliśmy fakty i legendy związane z panowaniem niektórych polskich władców.