Matematyczne warsztaty
Dodano: 2013-10-21
Wyjazdowe Warsztaty Matematyczne, których głównym celem był trening przed Konkursami Matematycznymi  dają pierwsze efekty.
Testowa cześć I etapu Olimpiady OMG zakończyła się sukcesem.
Na 15 punktów
JULIA KRASNOWSKA zdobyła  14pkt
ZOSIA WINNICKA i JANEK KILIAŃSKI  po 11,5pkt

W teście uczestniczyło 11 uczniów naszego gimnazjum, z czego 8 uczniów klas drugich. Średnia testu  dla uczestników 9,45 była wyższa od średniej w powiecie 8,39 i średniej krajowej 6,9
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom i trzymam kciuki za dalsze.

powodzenia Joanna Kukuła

Warsztaty Matematyczne 2013

Już pierwszy dzień tegorocznych warsztatów rozpoczął się przygodą. Po przyjeździe i zaklimatyzowaniu poszliśmy na molo rozwiązywać zadania. Gdy jedna z grup zapełniła już całą kartkę swoimi rozwiązaniami, powiał silniejszy podmuch... Chwila nieuwagi i rozwiązania lądują w jeziorze. Nikt nie chciał być na miejscu nieszczęśników, którzy musieli wchodzić. Po skończeniu zestawu przeznaczonego na pierwszy dzień udaliśmy się do sali kominkowej, gdzie graliśmy w ping-ponga i bilarda.
Każdy dzień spędzaliśmy mniej więcej tak samo. Po śniadaniu robiliśmy zestawy, które większość z nas kończyła przed obiadem. Po oddaniu zadań mieliśmy czas wolny. Każdy wykorzystywał czas wolny inaczej, ale wszyscy się doskonale bawili. Nie mieliśmy ograniczeń poza tym, że o 22:30 musieliśmy być w swoich domkach. Graliśmy w karty (wyścigi, dureń, sabotażysta),  gry logiczne (hive, set, abalone), gadaliśmy do upadłego...
To był niesamowity wyjazd. Nie chcieliśmy wyjeżdżać, jednak kiedyś trzeba wrócić do szkoły. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć wyjazd w czerwcu, ponieważ na tym wyjeździe pogoda nam nie sprzyjała i mimo, że byliśmy nad jeziorem, to nie mogliśmy się tym nacieszyć.

Zofia Winnicka 2a