PROGRAM FAIR PLAY – Letnie Igrzyska Olimpijskie
Dodano: 2016-10-24

W dniach 5 – 21 października został przeprowadzony projekt  Letnie Igrzyska Olimpijskie dla uczniów klas 1-6.
Celem projektu było: pogłębienie wiedzy z zakresu Letnich Igrzysk Olimpijskich od starożytnych do  nowożytnych, symboli olimpijskich,  poznanie nazwisk polskich olimpijczyków, krzewienie idei olimpijskiej, uświadomienie młodzieży ważnej roli sportu w życiu człowieka i przedstawienie wzoru człowieka do naśladowania - sportowca-olimpijczyka.
W związku z tym 21 października odbyło się spotkanie z wybitnym lekkoatletą, dwukrotnym mistrzem olimpijskim, medalistą mistrzostw świata i Europy, mistrzem uniwersjady, rekordzistą Polski specjalizujący się w pchnięciu kulą z panem Tomaszem Majewskim.

W ramach projektu uczniowie:
1.    Poznali historię igrzysk olimpijskich
2.    Rywalizowali w grze terenowej „ Letnie Igrzyska Olimpijskie”
3.    Spotkali się z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim
4.    Stworzyli mapy, na których zaznaczyli miasta, w których odbyły się letnie i zimowe igrzyska olimpijskie
Koordynatorka projektu:
Jolanta Bartczak - Skrzyszowska