Z życia szkoły
Relacja z wycieczki 6a i 6b na plan filmowy "Miasta 44"
Dodano: 2014-09-24
9 Września 2014 roku odbyło się wyjście 6a i 6b do Wytwórni filmów dokumentalnych i fabularnych przy ul. Chełmskiej.
Podczas gdy 6b zwiedzała plan filmowy, uczniowie z 6a oglądali film „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie niemożliwa katastrofa”, wyreżyserowany przez pana Polińskiego. Opowiadał on o trójce przyjaciół z Warszawy, którzy byli niezwykle pomysłowi i uwielbiali rozwiązywać zagadki.
Następnym punktem naszej wycieczki, było pójście do studia, w którym nagrywano film wojenny „Miasto 44”. Na początku panie od charakteryzacji i kostiumów nałożyły nam na twarz sztuczną krew i odpowiednio odziały, dzięki czemu mogliśmy jeszcze bardziej wczuć się w klimat Powstania Warszawskiego. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy jakie zawody wykonują ludzie, którzy tworzą filmy. Następnie mogliśmy wejść do mieszkania, gdzie nagrywano scenę do tej produkcji. Dowiedzieliśmy się również czym jest story board, green box i wiele innych urządzeń używanych we współczesnej kinematografii.
To wyjście zarówno ja jak i reszta klas uważamy za bardzo udane.

Krzysztof Lemieszczuk 6A
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.