Teatr opowiadacza
Dodano: 2012-11-10
Klasy 4 – „Teatr opowiadacza”
Klasy 4 uczestniczą w warsztatach teatralnych „Teatr opowiadacza”. Podczas czterech spotkań przećwiczymy podstawowe techniki aktorskie – zarówno dotyczące dykcji, jak i intonacji głosu; podstawowe zagadnienia dotyczące występów wobec publiczności; ważna będzie również kwestia przestrzeni scenicznej, oświetlenia, rekwizytu. Będziemy słuchać i współtworzyć baśń. Czas jaki zaplanowaliśmy na całość warsztatów jest zbyt krótki żeby przygotować „prawdziwe przedstawienie” - nastawiamy się na częściowo improwizowane, amatorskie z założenia scenki –krótkie formy, które mają raczej pokazać dzieciom możliwości jakie daje teatr oraz odkryć mądrość baśni. Namówić do słuchania opowieści żywej i przekonać o wielkiej wartości tworzenia.
Warsztaty realizowane są przez Stowarzyszenie „ROZWIŃ SIĘ „ Edukacja , Kultura, Sport. Prowadzi je teatrolożka Anna Rochowska.