WIELKI SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY
Dodano: 2015-01-30

W tygodniu poprzedzającym przerwę świąteczną rozpoczęliśmy pierwszy raz w historii szkoły rywalizację w koszykówce chłopców gimnazjalnych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Po poprzednich osiągnięciach czyli zdobyciu dwukrotnie
v-ce Mistrzostwa Mokotowa w piłce nożnej i piłce ręcznej mieliśmy apetyty na kolejny medal.  W grupie rywalizowaliśmy z zeszłorocznym v-ce Mistrzem Gimnazjum nr 5. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Gimnazjum nr 59 czyli popularnym „Rejtanem” po zaciętym meczu wygraliśmy 29-10 a pierwsze skrzypce grali Tymon Rutkowski zdobywca 14 punktów i Maciej Piotrowski 9 punktów, w kolejnym meczu decydującym o I miejscu w grupie po ciężkim początku w drugiej i trzeciej kwarcie odjechaliśmy przeciwnikom ostatecznie wygrywając
29-5 po raz kolejny najlepiej punktującymi byli Tymon (21 pkt.) i Maciek (6 pkt.). W ostatnim meczu wygraliśmy 20-5 z Gimnazjum nr 1 najlepszymi strzelcami byli Jan Ochman 10 pkt. i Tymon 8 pkt. Awansując do czwartkowych finałów gdzie czekały na nas gimnazja sportowe zeszłoroczny mistrz Mokotowa i mistrz Warszawy Gimnazjum nr 11 i brązowy medalista Mokotowa Gimnazjum nr 8. Pierwszy mecz finałów rozegraliśmy z gospodarzami turnieju (Gimnazjum nr 11) po meczu walki i olbrzymiego poświęcenia z obu stron wygraliśmy 32-19 robiąc olbrzymi krok w kierunku zwycięstwa w całych rozgrywkach. Tym razem poświęcenie i zgranie całej drużyny które funkcjonowało od pierwszego meczu bezawaryjnie znalazło odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych poszczególnych zawodników. Maciek P. 11 pkt., Michał Tymczenko 8 pkt., Jan O. 6 pkt. i Tymon 5 pkt. W drugim meczu zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 8, niesieni na fali sukcesu zmiażdżyliśmy przeciwników wygrywając 24-6. Wygrała drużyna równa, zdeterminowana i głodna sukcesu. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi a w poniedziałek 2 lutego tuż po feriach rozpoczynamy grę w Mistrzostwach Warszawy.

Aleksander Kosacki