Wycieczka 6B
Dodano: 2015-03-18
W dniach 6 i 7 marca klasa 6b z panią Renatą i panią Olgą pojechała na wycieczkę klasową na wieś do Seroków.
Zamiast autokarem jechaliśmy pociągiem podmiejskim jakieś 40 minut. Na stacje samochodem podjechały dwie panie z gospodarstwa, w którym mieliśmy mieszkać i zabrały nasze bagaże, bo musieliśmy jeszcze przejść jakieś 3 km na piechotę.
Kiedy znaleźliśmy się w gospodarstwie udaliśmy sie na posiłek, drugie śniadanie. Jedliśmy ciasto drożdżowe ze śliwkową konfiturą... Mmmm... Pycha!
Potem był czas na odpoczynek a dalej lepienie z gliny, każdy z nas miał zrobić sowę a jeśli zostało komuś trochę czasu mógł polepić glinę na kole.
Na obiad jedliśmy również domowej roboty ogórkową i spaghetti, popijaliśmy ciepłym kompotem.
Warto wspomnieć o kotkach, które wszyscy nie uczuleni na sierść głaskali i bawili się z nimi. Był jeszcze pies-Lucky.
A więc po obiedzie był znowu wolny czas i ci co chcieli poszli z panią Renatą na plac zabaw znajdujący się za zagajnikiem.
Zamiast kolacji sami robiliśmy pizze, ugniataliśmy ciasto i układaliśmy składniki. Gdy pizza się piekła pani zrobiła dla nas świeży sok z sokowirówki i koktajl truskawkowo-bananowy.
Jeszcze później mieliśmy ognisko, większość osób piekła chleb albo pianki nad ogniem.
Następnie wróciliśmy do pokoi i mieliśmy trochę czasu dla siebie.
Następnego dnia po śniadaniu poszliśmy do zwierząt, kto chciał doił kozę, a potem piliśmy świeże mleko. Pan pokazał nam również kury, koguta, kaczki i inne ptaki.
Ci co zdawali PET`a mieli następnie zajęcia z panią Olgą i ćwiczenia.
Kolejnym punktem programu była kolejna wycieczka na plac zabaw, gra w klepanego i piłkę.
Na obiedzie wszyscy byli już spakowani, bo niestety zbliżała się godzina wyjazdu. Zjedliśmy zupę pomidorową i gulasz.
Pani Jadzia nas wszystkich wycałowała i mogliśmy iść na stacje.
Myślę, że ta wycieczka to był świetny pomysł i, że każdemu coś się podobało, najważniejsze, że odpoczęliśmy chociaż trochę od zgiełku miasta i przez dwa dni pożyliśmy innym wiejskim życiem.
Mam nadzieje, że jeszcze raz pojedziemy w takie miejsce całą klasą.

Ula Trepczyńska 6b