Wycieczka do Biskupina klas 2mi, 3b i 3i
Dodano: 2017-10-11
18 września wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę do Kruszwicy i Biskupina. Dzieci obejrzały  panoramę jeziora Gopło,  Mysią Wieżę i Kolegiatę.  Podczas Festynu Biskupińskiego mogły wiele dowiedzieć się o dawnych zawodach, życiu codziennym,  a także o kulturze i sztuce dawnych Słowian. Można było podziwiać walki słowiańskich wojów, przyjrzeć się z bliska procesowi wytopu żelaza w dawnych dymarkach, u bartnika, dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o życiu pszczół, w warsztacie powroźnika zrobić własny sznur, a u mincerza wybić monetę. Dzieci dowiedziały się  jak się wyrabiało dziegieć i smołę, oraz do czego używano tych produktów. Pogoda nas rozpieszczała przez całe trzy dni. Wycieczkę zdecydowane zaliczamy do godnych polecenia!

Dzień Kultur 1-3

Zawody Narciarskie 2019