Z życia szkoły
Wygrana debata!
Dodano: 2013-11-26
WYGALIŚMY  NASZĄ  PIERWSZĄ DEBATĘ W TYM ROKU.
5 listopada 2013r. odbyła się pierwsza w tym roku dla Bachmackiej runda rozgrywek Warszawskiej Ligi Debatanckiej . Rozwijamy się jako Liga Gimnazjalna i dlatego w tegoroczne zawody odbywają się w dwóch grupach. W każdej rywalizuje pięć drużyn, z których dwie przechodzą do fazy finałowej.
Temat rozgrywki pomiędzy naszą szkołą a gimnazjum im Piłsudskiego brzmiał:  Nauka języka polskiego ( w tym wiedzy o literaturze ) jest potrzebna w każdym  zawodzie.  Debatowali: Zofia Hadryś, Maria Ciszewska , Natalia Matuszewska, Jan Zglinicki. Wynik losowania rozstrzygnął, że będziemy bronić tezy. Po długich obradach (w tym roku zmienił się także regulamin oceniania) sędziowie przyznali nam zwycięstwo. Podkreślali  nie tylko  dobre przygotowanie argumentów, lecz przede wszystkim to, że umiejętnie zdefiniowaliśmy tezę. Nasi oponenci  nie podjęli próby jej redefinicji  i dlatego trudno im było rozwijać swoja argumentację oraz odpierać  nasze racje.
Następna debata  4 grudnia. Trzymajcie kciuki!

Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.