Zdrowy tydzień na Bachmackiej
Dodano: 2014-10-26
20-24 października 2014 ZDROWY  TYDZIEŃ  NA BACHMACKIEJ!.
Zdrowy tydzień rozpoczęliśmy już wcześniej od wizyty pani dietetyk, która  przeprowadziła zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Rozmawialiśmy o tym:
•     Jak powinna wyglądać codzienna dieta ucznia
•    Dlaczego aktywność  fizyczna jest ważna?
•    Jakie są największe błędy żywieniowe?
•    Ile posiłków trzeba spożywać codziennie i czym jest talerz zdrowia?
•    Co powinniśmy zabierać do szkoły na drugie śniadanie, ile płynów powinniśmy wypijać i jakie to powinny być płyny?
W ramach zdrowego tygodnia:
Najmłodsi uczniowie pisali bajkę o księżniczce Zdrówce i królewiczu Witaminku oraz robili prace plastyczne pt. Talerz zdrowej żywności.  Na koniec tygodnia wspólnie czytaliśmy  bajki i uczniowie odpowiadali na pytania Qizu  o zdrowym odżywianiu.  Maluchy, aby zachęcić gimnazjalistów do aktywnego brania udziału w lekcjach wf-u,  rozdawały im naklejki  „STOP zwolnieniom z wf-u!”.
Uczniowie klas 4 na lekcjach przyrody  robili kolaże „Piramida żywieniowa”. Natomiast uczniowie klas 5 i 6 zorganizowali kawiarenki – wtorek był dniem owocowym, czwartek dniem zdrowej żywności, a piątek dniem warzywnym. Czwartek był również Dniem Marchewki – przyszliśmy do szkoły w ubraniach w kolorze marchewkowym  i chrupaliśmy  marchewkę. Na lekcjach matematyki uczniowie liczyli wartość swojego BMI, przeliczali kalorie. Wszyscy rozwiązywali „Quiz wiedzy o zdrowiu”. Na długich przerwach dziewczynki z klas 6 zrobiły pokaz na stepach i tor przeszkód dla najmłodszych.
Klasa III gimnazjum i opracowała  ankietę przeprowadzoną wśród uczniów nt. I i II śniadania.
Chcemy aby w naszej szkole zapanowała moda na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną :)