Z życia szkoły
Zdrowy tydzień na Bachmackiej.
Dodano: 2019-05-18
W naszej szkole, w tygodniu 25 – 29 marca, odbyła się akcja, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się wielu ważnych, a za razem ciekawych rzeczy, na temat prowadzenia zdrowego trybu życia. „Zdrowy tydzień na Bachmackiej” objął wszystkie klasy w naszej szkole.
Każdego dnia, w szkole dominował inny kolor. W poniedziałek uczniowie założyli ubrania w kolorze żółtym, tak jak banany lub cytryny. We wtorek natomiast zagościły u nas pomarańcze i marchewki, w środę soczyste pomidorki i truskawki, w czwartek sałata, ogórek i winogrona a w piątek szkołę zalał wielokolorowy koktajl.
W czasie zdrowego tygodnia, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią dietetyk, która przeprowadziła zajęcia, podczas których poruszono wiele ważnych tematów na temat zdrowego żywienia i nie tylko. Zajęcia w każdym przedziale wiekowym zostały jednak przeprowadzone nieco inaczej.
Klasy 1-3 układały piramidę zdrowego żywienia za pomocą magnesów, układały lunchbox na zdrowe drugie śniadanie i rozmawiały o tym, jakie produkty z którymi mają do czynienia na co dzień, zawierają cukier.
Klasy 4-6 organizowały kawiarenki tematyczne: Dzień owocowy, Dzień zdrowej żywności, Dzień warzywny i Dzień marchewki. Układali zbilansowaną dietę, robili piramidę żywieniową, komponowali posiłki na cały dzień i dowiedzieli się, że nie wszystkie diety są zdrowe.
Klasy 7-8 i III gimnazjum wzięły udział w dyskusji na temat tego jak powinna wyglądać dieta młodego sportowca. Dowiedzieli się również jak czytać etykiety, czym jest bulimia, anoreksja i otyłość, jakie substancje są dodawane do żywności, jakie choroby może wywołać nieprawidłowe żywienie i dlaczego potrzebujemy wody.
„Zdrowy tydzień na Bachmackiej” podniósł świadomość uczniów naszej szkoły w zakresie zdrowego odżywiania i pokazał, że aktywność fizyczna, to najlepsza forma spędzania wolnego czasu.
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.