Pracownicy
Nauczyciele Administracja
Witold Vargas
PLASTYKA, TECHNIKA
Po studiach artystycznych ze specjalizacją pedagogiczną, do szkoły trafiłem przypadkiem. Nie wiązałem przyszłości z zawodem nauczyciela, ale atmosfera Bachmackiej mnie urzekła i postanowiłem w niej pozostać. Uczę już 20 lat. Mój starszy syn przeszedł oba etapy szkole na Bachmackiej a młodszy właśnie kończy podstawówkę. Ja uczę plastyki w klasach 1-3 i technikę w klasach 4 - 6. Na moich lekcjach panuje dość luźna atmosfera. Pozwalam dzieciom rozwijać własne zainteresowania plastyczne. Nikogo nie równam do linijki, raczej zachęcam do odkrycia własnej osobowości artystycznej i do polubienia tej dziedziny sztuki. Rysując na lekcjach dzieci często słuchają moich bajek, gdyż jestem również z zawodu opowiadaczem. Oprócz plastyki i techniki, prowadzę w szkole kółko bębniarskie i kółko gitarowe oraz jestem tutorem kilku uczniów chcących rozwijać się artystycznie.
Poza szkołą pracuję jako pisarz i ilustrator własnej serii książek o słowiańskich wierzeniach i legendach. Seria nazywa się Legendarz, a jedna z książek "Bestiariusz Słowiański" był inspiracją twórców gry Wiedźmina - "Dziki gon". Często jeżdżę po Polsce z prelekcjami i opowieściami związanymi z moją autorską działalnością.
Poza pracą lubię przebywać z rodziną, uprawiać sport i grać na instrumentach.
 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.