Młodzi Naukowcy
Dodano: 2011-05-17
Program  "Młodzi Naukowcy " to projekt  mający na celu rozwijanie zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi dzieci z klas 1-3. Prowadzony jest już po raz drugi przez Samodzielne Koło Terenowe nr 65 STO działające przy naszej szkole.
W ramach programu "Młodzi Naukowcy" uczniowie z klas młodszych będą mogły:
- uczestniczyć w zajęciach matematycznych, które będą prowadzone w formie zabaw matematycznych i strategicznych, ćwiczeń logicznego myślenia i doskonalących technikę liczenia, zajęć z zakresu praktycznej matematyki (budowanie brył, konstrukcji z klocków sześciennych) oraz doświadczeń i symulacji matematycznych.
- uczestniczyć w warsztatowych zajęciach przyrodniczych. Zajęcia oparte będą na zasadzie aktywnego uczestnictwa dzieci w zajęciach: obserwacjach i doświadczeniach. Dzieci będą uczyć się planować i prowadzić obserwacje i eksperymenty, wyciągać i formułować wnioski z obserwacji i doświadczeń, przewidywać wyniki.
Program "Młodzi Naukowcy" obejmuje także cykl 4 wykładów z zakresu nauk ścisłych:
• fizyka (woda w przyrodzie, różne stany skupienia wody, ciśnienie wody, efekty świetlne i dźwiękowe związane z wodą)
• przyroda (znaczenie wody w przyrodzie, żywioły);
• geografia (góry, ich budowa, wędrówki górskie, przyroda w górach, bezpieczeństwo w górach oraz historia alpinizmu);
•    psychologia (praca i współpraca półkul mózgowych, rozwijanie zdolności i logicznego myślenia, techniki usprawniania pracy mózgu – ćwiczenia i zabawy);
Wykłady, dostosowane są  do możliwości percepcyjnych dzieci i prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach, odbywają się w wynajętej sali w Centrum Łowicka wyposażonej w urządzenia do prezentacji multimedialnych. Wykłady połączone są z pokazem efektownych doświadczeń i prezentacji multimedialnych, obserwacjami mikroskopowymi, filmami.
W czasie każdego spotkania uczestnicy otrzymają drobny poczęstunek. Uczestnicy spotkań zbierają potwierdzenia uczestnictwa w wykładach - wpisy do "Indeksu Młodego Naukowca", a na zakończenie akcji najwytrwalsi i najaktywniejsi otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
PROGRAM "MŁODZI NAUKOWCY" WSPÓŁFINANSOWANY JEST PRZEZ M. ST. WARSZAWĘ.


Film prezentujacy pokaz z Fizyki:

DOŚWIADCZENIA Z FIZYKI

CIEKAWE WŁASCIWOŚCI WODY


08 czerwca 2011 w Centrum Łowicka odbył sie wykład kończacy tegoroczną edycję. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy

zdjęcia w galerii bocznej>
Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.