Szkoła podstawowa
Wymagania Niezbędnik Konsultacje Kółka zainteresowań Podręczniki i lektury Świetlica SuperKoderzy Plan Zajęć
Dodano: 2016-10-17

#Ekologia z PHOTONEM

W roku szkolnym 2020/2021, nasza szkoła bierze udział w nowym projekcie edukacyjnym organizowanym przez Fundację ORANGE "EKOLOGIA Z PHOTONEM".

Na razie, do szkoły dotarły roboty PHOTON i poznajemy ich działanie. Czekamy z niecierpliwością na powrót ze zdalnego naucznia do normalności i mamy nadzieję, że będziemy mogli się pochwalić efektami naszej pracy i zabawy.

Stay tuned! :)

 

 

  #MAJSTERKOWICZE 2.0

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.

Nasza szkoła również przystąpiła do projektu. Wybraliśmy ścieżkę #majterkowicze 2.0. Na początku w projekcie uczestniczą klasy 6, ale już niebawem, rozszerzymy udział o klasy młodsze.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

W pilotażowej edycji #SuperKoderów w roku szkolnym 2016/2017 bierze udział 30 szkół podstawowych z całej Polski. Każda z nich otrzyma grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dodatkowo Fundacja Orange zapewnia dwóm nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotuje ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

#SuperKoderzy działają nie tylko w Polsce. Każdego roku Orange organizuje serie warsztatów dla dzieci, na których poznają one podstawy Scratcha. W zeszłorocznej edycji rówieśnicy z 9 krajów – Egiptu, Francji, Hiszpanii, Mali, Polski, Rumunii, Senegalu, Tunezji i Wybrzeża Kości Słoniowej – wspólnie kodowali, a potem dzielili się swoimi pracami za pomocą wideokonferencji. Dowiedz się więcej o #SuperKoderach na świecie: http://supercoders.orange.com

Nie trzeba być ekspertem, by dołączyć do #SuperKoderów – wystarczą dobre chęci i otwartość na nowe technologie.

 

Materiały do pobrania:

Roboty oraz materiały z których korzystamy, można podejrzeć tutaj - lofirobot.com

GRAFIKI do GIER:

plansza - pobierz
papier - pobierz
nozyce - pobierz
kamień - pobierz
alien - pobierz
alien_hurt - pobierz

Platforma MU do pracy z microbit oraz z PyGameZero - wejdź i pobierz

SCRATCH -
zainstaluj program na swoim komputerze - pobierz

UWAGA: Może się pojawić potrzeba zainstalowania aplikacji Adobe Air.

Po kliknięciu ikonki Download , może pojawić sie komunikat o instalacji Adobe Air. Należy postępować wg instrukcji na stronie.
PYTHON:

Polecam pobrać najwyższą wersję py na swój komputer adekwatnie do systemu operacyjnego:

POBIERZ - tutaj

inne przydatne stronki:
http://python.oeiizk.edu.pl/

Festiwal Pieśni Niepodległej 2019


Mistrzostwa Warszawy w sztafecie


Zdrowy Tydzień


 
14 Społeczna Szkoła Podstawowa i 4 Społeczne Gimnazjum STO ul. Bachmacka 3, 02-647 Warszawa tel./fax: (22)844-28-38 lub (0)792-44-28-38 bachmacka.sekretariat@gmail.com
Projekt • Donata Jończyk     Wykonanie • Tribal DDB     Wszystkie prawa zastrzeżone.